Lyderių pozicijos KA „Snaiperis” vidiniame „Čempionų Lyga” čempionate

2020-03-20

Susidariusi situacija visuomenėje pristabdė daugelio žmonių gyvenimus, o tarp jų ir Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ veiklą. Sustabdytos treniruotės ir čempionatai šią akimirką liūdina, tačiau apie krepšinį kalbėti galime toliau. Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ vidinis čempionatas „Čempionų lyga“ turėjęs eiti link pabaigos yra taip pat sustabdytas, tačiau šiandien galime matyti esančius lyderius.

U8 amžiaus grupėje tris rungtynes yra sužaidusi „Šančiai“ komanda, turinti 6 taškus yra pirmoje vietoje. Komandos trenerio Edgaro Bartuševičiaus klausėme apie tai kokios nuotaikos lydi:

„Su šia 2012 m. gim. berniukų komanda tik prieš gerą mėnesį pradėjome žaisti pirmąsias savo rungtynes Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ vidiniame čempionate „Čempionų lyga“. Man yra be galo smagu matyti vaikų akyse didelį norą treniruotis, žaisti įvairius žaidimus. Kiekvieną kartą pranešus vaikams, jog savaitgalį laukia rungtynės, jie negali nustygti vietoje iš džiaugsmo, o motyvacijos stengtis pas juos atsiranda dar daugiau. Jau dabar komandoje atrandame vieną kitą išsiskiriantį lyderį, tačiau ateityje viskas gali keistis nuo pačių vaikų noro ir požiūrio į treniruotes. Palinkėsiu visiems auklėtiniams ir toliau sportuoti bei laukti treniruočių tęsimo, kai tik leis galimybės!“

U9 amžiaus grupėje pirmoje vietoje šiuo metu yra trenerio Manto Sadausko „Santara“ komanda, kuri turi net 7 pergales ir nei vieno pralaimėjimo. Trenerio M. Sadauskas apie vyraujančias nuotaikas:

„Visų pirma, noriu pasidžiaugti sudalyvavimu prof. S. Stonkaus taurėje, kurioje jaunieji Akademijos auklėtiniai susipažino su kitų miestų sporto mokyklų vaikais bei įgijo naujos patirties. Dalyvavimas šiame turnyre pridėjo vaikams pasitikėjimo, bei praplėtė požiūrį apie krepšinio visuomenę ir lygį Lietuvoje. Vertinant U9 „Santaros” komandos rezultatus „Čempionų lyga” čempionate galėčiau sakyti, kad turime gerą sezoną. Tačiau nenorėčiau akcentuoti vaikų rezultatų pagal turnyrinę lentelę ar rodomus rezultatus. Norėčiau pasidžiaugti, kad šiais metais prisijungė dar keli nauji vaikai, kurie puikiai įsiliejo į kolektyvą. Šiais metais pradėjo formuotis komandos užuomazgos, išsiskiriantys lyderiai, ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Smagu, kad sezono metu vaikai puikiai lanko treniruotes ir puikiai jose dirba, patiria daug gerų emocijų, džiaugiasi ir bendrauja tarpusavyje, susiranda naujų draugų. Žinoma, neišvengiame ir konfliktų, pykčių, bet jie yra būtini, taip juk tik smagiau gyventi. Tad apibendrinus, galiu teigti, kad džiaugiuosi sezonu, vaikų pažanga ir emocijomis, kolektyvo augimu. Noriu padėkoti tėveliams, kurie viso sezono metu buvo aktyvūs, atveždavo vaikus į rungtynes, bei jose puikiai juos palaikė.“

U10 amžiaus grupėje lentelės viršuje yra „Švara“ komanda treniruojama Emilijaus Petrausko. Komanda turi 14 taškų ir nei vieno pralaimėjimo. Trenerio E. Petrausko neslėpė, kad džiaugsmo dėl savo treniruojamos komandos:

„Prieš sustabdant krepšinio treniruotes, mano nuomone, komanda buvo įgavusi geriausią formą šį sezoną ir tikrai buvo sunkiai dirbta, kad pasiektumėme tokį lygį, tačiau susiklosčius tokiam scenarijui tenka save saugoti ir likti namuose, bet galiu pasidžiaugti savo auklėtiniais, nes vaikų tėveliai sakė, jog vaikai laiko neleidžia tik prie kompiuterio ir labai stengiasi dirbti individualiai. Labai laukiam kada galėsime uždaryti šį sezoną, nors prioritetas yra KKML lyga, bet labai norime šiais metais apginti ir „Čempionų lyga“ taurę. Su komanda laimėjome U8, U9 ir dabar norėtumėme kelti ir U10 „Čempionų lygos” taurę į viršų, tačiau šiais metais tai padaryti bus tikrai ne lengva. Nors su komanda esame pasiruošę ir treniravomės labai sunkiai tiek komandoje, tiek individualiai, tačiau komandos labai sustiprėjusios, turėjome vienas sunkiausių ir dramatiškiausių rungtynių šį sezoną prieš KA „Snaiperis“ – „Nemunas-Vaižgantas“ komandą,  tik po pratęsime 33:31 laimėjome rungtynes. Tokios rungtynės duoda patirties ne tik vaikams, bet ir man asmeniškai kaip treneriui. Ir tai tik parodo koks stiprus šiais metais yra U10 „Čempionų lyga“ čempionatas. Galiu pasidžiaugti šiais vaikais dėl komandos atmosferos, labai džiugina tai, kad po mažu daromės kaip tikra krepšinio šeima – vienas kitą palaikome tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, net po pralaimėjimų komanda stengiasi vienas kitą palaikyti, manau, jog čia ir slypi didžiausia mūsų komandos stiprybė, kad ir kas benutiktų turime vienas kitą! Taip pat didelį dėmesį ir palaikymą gauname iš tėvelių, kurie šį sezoną mus džiugino rekordiškai dideliu palaikymu ir tai tik dar labiau parodo kokia didelė šeima tapome. Labai tikiuosi, kad greitai pavyks grįžti su vaikais į aikštelę ir uždaryti šį sezoną pergalingai, o tėveliai ir toliau taip palaikys vaikus.“

Nors vidinis „Čempionų lyga“ čempionatas šiuo metu yra sustabdytas, hipotetiškai įvardinkime prizininkus, jei turnyras tariamai baigtųsi šią dieną:

U8:

1 vt. – „Šančiai“ (3 pergalės, 6 taškai);

2-4 vt. – „Veršvai-Brazdžionis“ (2 pergalės, 4 taškai);

2-4 vt. – „Varpelis-Vaižgantas“ (2 pergalės, 4 taškai);

2-4 vt. – „Maironis” (2 pergalės, 4 taškai).

U9:

1 vt. – „Santara“ (7 pergalės, 14 taškų);

2 vt. – „Domeikava-Kazimieras“ (6 pergalės, 1 pralaimėjimas, 13 taškų);

3 vt. – „Šviesa-Gediminas“ (5 pergalės, 2 pralaimėjimai, 12 taškų).

U10:

1 vt. – „Švara“ (7 pergalės, 14 taškų);

2 vt. – „Nemunas-Vaižgantas“ (5 pergalės, 1 pralaimėjimas, 11 taškų).

3 vt. – „Domeikava-Kazimieras“ (5 pergalės, 2 pralaimėjimai, 12 taškų);

Krepšinio Akademija „Snaiperis“ tikisi, kad galutiniai čempionato rezultatai bus išsiaiškinti sportiniu principu. Šis straipsnis netvirtina oficialių „Čempionų Lygos“ komandų pozicijų.

Komandų pozicijos surikiuotos pagal visas iki šios sužaistų rungtynių geriausias pergalių-pralaimėjimų procentą, esant lygiam procentui atsižvelgima į tarpusavio rungtynių baigtis.