JAUNIEJI „ĄŽUOLIUKAI“ VARŽĖSI PROFESORIAUS S. STONKAUS ATMINIMUI SKIRTAME BERNIUKŲ KREPŠINIO TURNYRE (VIDEO)

2019-02-17

Lietuvos sporto universiteto salė kupina aistringų sirgalių. Aplodismentų negailinčių mamyčių, tėvelių, močiučių, diedukų ir draugų,  atvykusių palaikyti jaunųjų krepšininkų, kurie negailėdami jėgų varžėsi, krepšinio profesoriui Stanislovui Stonkui atminti, skirtame U10 (gim. 2009 m.) berniukų turnyre. Renginyje dalyvavo komandos iš Kauno (Krepšinio Akademija „Snaiperis“, treneris Edgaras Bartuševičius), Vilniaus (Vilniaus Krepšinio Mokykla, treneris Tomas Tarasevičius), Klaipėdos (V. Knašiaus krepšinio mokykla, treneris Marius Tamolis) ir Šiaulių (Krepšinio Akademija „Saulė“-„ASKA“, treneris Eligijus Vaitiekūnas). Kiekvienos rungtynės jauniesiems krepšininkams dovanojo net tik naujų iššūkių, daug emocijų, bet ir galimybę būti bendraminčių gretose, bendrauti su savo komandos draugais ir džiaugtis krepšiniu kartu su savo artimaisiais.

Dėl trečiosios vietos susitiko šeimininkų, Kauno Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ ir Šiaulių Krepšinio Akademijos „Saulė“-„ASKA“ krepšininkai.  Rungtynės vyko atkakliai, po dviejų kėlinių minimalia persvara pirmavę kauniečiai 17:16, kurie puikiai sužaidę trečiąjį kėlinį (10:4) išsiveržė į priekį ir užtikrintai rungtyniaudami, neleido varžovams pagalvoti apie pergalę 40:32.

Kauno KA „Snaiperis“: Joris Makarevičius 17 (8 atk. kam., 7 per. kam.), Oskaras Barysas 7 (8 atk. kam., 2 blok.), Tautvydas Petkus 5 (9 atk. kam.).

Šiaulių KA „Saulė“-„ASKA“: Gustas Šambaris 9, Kristupas Blažys 8 (7 atk. kam., 3 per. kam.), Rapolas Pretkelis 7 (5 atk. kam.).

Po paskutinių rungtynių KA „Snaiperis“ komandos kapitonas Joris Makarevičius sakė: „Su Klaipėdos ir Vilniaus komandomis buvo nelengva, todėl ir nepavyko patekti į finalą. Mūsų komandai pritrūko daugiau gerų perdavimų ir taiklių metimų.“

Finalas. Vilniečiams grupės rungtynėse nedidele persvara įveikus klaipėdiečius, visi tikėjosi įnirtingo finalo. Paskutinėse rungtynėse turėjo paaiškėti, ar nei vieno pralaimėjimo neturinti Vilniaus krepšinio mokyklos komanda namo parsiveš šio turnyro trofėjų? Ar klaipėdiečiai „ištrauks slaptų ginklų“ ir atsirevanšuos už pralaimėjimą? Finalas buvo nuostabus. Kiekvienoje aikštelės pusėje jaunieji krepšininkai stengėsi vienas kitą pranokti, o treneriai siekė jiems padėti kuo geriau sužaisti įvairiose žaidimo situacijose. Turnyro nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis finalinių rungtynių minutėmis.  Čempionų taurę į viršų kėlė Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai, kurie 47:37 nugalėjo vilniečius.

Klaipėdos V. Knašiaus KM: Edvinas Mockus 18 (6 atk. kam.), Justas Juškevičius 11 (8 atk. kam., 3 per. kam.), Elijas Malinauskas 5 (12 atk. kam., 4 per. kam.).

Vilniaus KM: Dovydas Berezauskas 9, Gabrielius Buivydas 7 (8 atk. kam., 5 per. kam.), Jokūbas Kukta 6 (8 atk. kam.).

V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinis Elijas Malinauskas neslėpė geros nuotaikos: „Visi žaidėme kaip komanda, o ne po vieną. Man labai patiko šitas turnyras.“„Praėjusį kartą buvom pralaimėję vilniečiams, bet dabar juos įveikėme“, – antrino komandos draugas Justas Juškevičius.

„Bandėm atiduoti visas jėgas. Finalinės rungtynės truputį nepasisekė, bet mes toliau stengsimės, kad kitą kartą būtume pirmi. Turnyras man labai patiko, norėčiau, kad ir daugiau tokių būtų. Svarbu, kad vaikai galėtų tobulėti, o užaugę patektų į NBA!“, – po finalinių rungtynių optimistiškai buvo nusiteikęs vilnietis Jokūbas Kukta.

Į naudingiausią prof. Stanislovo Stonkaus krepšinio turnyro žaidėjų penketuką buvo išrinkti šie jaunieji krepšininkai: Edvinas Mockus (V. Knašiaus KM), Elijas Malinauskas (V. Knašiaus KM), Joris Makarevičius (KA „Snaiperis“), Jokūbas Kukta (Vilniaus KM), Kristupas Blažys (Šiaulių KA „Saulė“-„ASKA“).

„Džiaugiamės prisimindami vieną svarbiausių mūsų Lietuvos krepšinio istorijos kūrėjų – profesorių Stanislovą Stonkų, kuris daugelį metų prisidėjo prie šalies krepšinio puoselėjimo ir „auginimo“. Jis paliko didžiulį indėlį ateities pergalėms. Pradedant nuo šių jaunųjų krepšininkų, mes, turime žinoti ir didžiuotis savo garbinga, šlovinga krepšinio istorija bei būti dėkingi tiems, kurie ją mums dovanojo“,  ­– pasisakė turnyro organizatorius Kęstutis Matulaitis.