Krepšinio akademijos “SNAIPERIS” jaunių žygis Ostravoje

2007-01-01

2007 balandžio 3 dieną vidurnaktį iš krepšinio sostinės Kauno išvyko krepšinio akademijos „Snaiperis“ jauniai į pirmąjį tarptautinį turnyrą Čekijoje, „McDonald‘s Cup 2007“. Turnyre 1988-1989 metais gimusių, amžiaus grupėje dalyvavo aštuonios komandos iš šešių valstybių: Serbijos, Vengrijos, Slovakijos, Vokietijos, Čekijos bei Lietuvos.Komandos buvo suskirstytos į dvi grupes. Pirmosiose rungtynes KA „Snaiperis“ jauniai turėjo susitikti su Čekijos vyrų krepšinio klubo „A PLUS OHL ŽS BRNO“ dubleriais. Šis krepšinio klubas yra vienas garsiausių bei seniausių per visą Čekijos krepšinio istoriją, įkurtas 1926 m. Rungtynės buvo įtemptos, po dviejų kėlinių rezultatas lygus (27:27). Tačiau ketvirtajame kėlinyje septintąją minutę KA „Snaiperis“ auklėtiniams pavyko atitrūkti (65:51), nors ir varžovams pabaigoje pavyko sušvelninti rezultatą, bet pirmąją pergalę tarptautiniame turnyre švenčia KA „Snaiperis“ jauniai 65:54 (K. Tarvydas 31, G. Šilkaitis, V. Karpavičius po 11 tšk.).Antrosios rungtynės prasidėjo labai anksti, prieš turnyro šeimininkus, kurie yra pagrindiniai vyrų krepšinio Ostravos klubo „NH OSTRAVA“ dubleriai. Po dviejų kėlinių 34:28 pirmavo KA „Snaiperis“ jauniai, trečiajame kėlinyje lietuvaičiai pradėjo labai galingai ir laimėjo atkarpą 8:0 be atsako. Tačiau rungtynių pabaigoje KA „Snaiperis“ auklėtiniai išvaistė susikrautą persvarą, bet sugebėjo nugalėti varžovus 64:61 (K. Tarvydas 25, A. Savickas 14, V. Karpavičius 9 tšk.).Paskutinės grupės rungtynės su vokiečių krepšinio klubu „BV CHEMNITZ 99“ buvo labai svarbios, kadangi sprendės, kas taps grupės nugalėtojais. Trenerio K. Matulaičio auklėtiniai šiose rungtynėse parodė didžiulį kovingumą ir norą. Fiziškai stiprūs „vokietukai“ niekaip nenorėjo „atiduoti“ pergalės, bet rungtynių pabaigoje po tolimojo metimo V. Karpavičius rezultatą persvėrė savo komandos naudai 53:51. „BV CHEMNITZ 99“ krepšininkai dar bandė ištaisyti padėti, bet KA „Snaiperis“ auklėtiniai apsigynė, o V. Karpavičius dar kartą privertė varžovus prasižengti. Pergalė 54: 51 (K. Tarvydas 20, G. Šilkaitis 10, V. Karpavičius 7).Trečiąją dieną KA „Snaiperis“ auklėtiniai ketvirtfinalio rungtynėse su vengrų krepšininkais kovą pradėjo ryžtingai ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo 17:10. „MALEV-HUMAN RENT KS“ klubo atstovai ir toliau dažnai klysdami ir nesėkmingai atakuodami greitai prarado viltį kovoti dėl pergalės. Trečiajame bei ketvirtajame kėlinyje dagiau gavo laiko žaisti atsarginiai akademijos auklėtiniai, nei ankstesnėse rungtynėse. Dar kartą varžovai turėjo suprasti, kad Lietuva – krepšinio šalis. Galutinis rezultatas 70:47 (K. Tarvydas 20, G. Šilkaitis 12, V. Karpavičius 11).Pusfinalis. Rungtynės su Slovakijos krepšinio atstovais „BK INTER BRATISLAVA“. Krepšinio akademijos auklėtiniai po keturių pergalių iš eilės buvo labai pavargę tiek fiziškai, tiek psichologiškai, bet jie vis laiką tikėjo, kad gali įveikti varžovus nesvarbu kokie jie būtų stiprūs. Tad tik rungtynių pabaigoje teko pripažinti „BK INTER BRATISLAVA“ jaunųjų krepšininkų pranašumą 56:52. Trūko labai mažai, kad žaistume turnyro finale, bet ši pamoka tikėkimės duos mūsų komandai naudos ateityje, kad turime žaisti dar labiau susikaupę ir atsidavę žaidimui. Rezultatyviausiai rungtyniavo: K. Tarvydas 25, G. Šilkaitis 18, A. Juškevičius 5.Paskutinę turnyro dieną, mažajame finale teko žaisti su turnyro šeimininkais „NH OSTRAVA“ jaunių klubu. Trenerio Kęstučio Matulaičio auklėtiniai buvo pavargę po pusfinalio rungtynių, bet akyse visą laiką degė troškimas nugalėti, o šeimininkus dar lydėjo ir fortūna. Pralaimėta kova dėl trečiosios vietos 51:60 (G. Šilkaitis 20, K. Tarvydas 14, V. Karpavičius 10, A. Juškevičius 6 tšk.).Krepšinio akademijos jauniams tai buvo pirmoji kelionė svetur. Visiems kelionė paliko neišdildomų įspūdžių. Aplankyta ne tik Ostrava, bet ir Lenkijos sostinė Varšuva, pasisemta daug žaidybinės patirties, kuri tikrai pravers ateityje krepšinio aikštelėje.„SNAIPERIS“ – SUPER! Tokius dažnai girdėdavome žodžius turnyro metu. Mūsų komanda buvo pati žemiausia ir viena jauniausia iš visų dalyvavusių komandų. Tačiau žaidėme iš visos širdies, atiduodami visas savo jėgas, todėl ir lėmė, kad užėmėm aukštą ketvirtąją vietą.

Galutinė komandų rikiuotė:

1. KK ZRENJANINAC (Serbija);

2. BK INTER BRATISLAVA (Slovakija);

3. BK NH OSTRAVA (Čekija);

4. KA SNAIPERIS (LIETUVA);

5. BV CHEMNITZ (Vokietija);

6. A PLUS OHL ŽS BRNO (Čekija);

7. MALEV-HUMAN RENT KS (Vengrija);

8. TJ GYMNAZIUM HLADNOV (Čekija).