Krepšinio Akademijos „Snaiperio“ 2009 m. rinktines treniruos Edgaras Bartuševičius

2019-09-23

Nauji iššūkiai prasideda ir Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ 2009 m. gimimo berniukams. Iki šiol berniukai sportavę atskirose grupėse bei susitikdavę „Snaiperio“ Čempionų lygos rungtynėse, naująjį sezoną KA „Snaiperio“ 2009 m. auklėtiniai pradės didesniais žingsniais žengti į tikrąjį krepšininko pasaulį. O šiuos berniukus įvairių krepšinio paslapčių mokys bei treniruos mūsų Akademijos treneris Edgaras Bartuševičius.

Daugelis rinktinės berniukų pradėjo sportuoti krepšinį dar nuo darželio laikų, kai jiems buvo vos 5-6 metai. Vaikai su savo treneriais sportuodavo darželiuose, vėliau ir mokyklose, o jau nuo antros klasės pradėjo dalyvauti įvairiuose Lietuvos bei užsienio turnyruose, kur vaikai sėmėsi naudingos patirties. Nuo sezono pradžios berniukai bus suskirstyti į dvi komandas, nors berniukai ankščiau jau yra praleidę nemažai laiko kartu, tačiau dar niekada nesitreniravo naujų komandų sudėtyje.

Krepšinio Akademija „Snaiperis“ šiais metais trenerį Edgarą Bartusevičių apdovanojo ne tik kaip 2018/2019 metų Akademijos trenerį, bet taip pat paskyrė trenerį dviejų 2009 metų gimimo berniukų rinktinių treneriu. Su puikiomis nuotaikomis klausinėjome trenerio apie greitai prasidedantį sezoną ir artėjančius iššūkius.

Kokios emocijos užplūdo sužinojus, kad 2009 m. berniukų rinktinės treneris būsi tu?

Žinoma, emocijos tik geros, o ir džiaugsmo tikrai daug. Džiaugiuosi turėdamas galimybę treniruoti tiek 2009 m. rinktinę, tiek antrąją komandą. Smagu, jog pasitiki manimi tiek Akademijos personalas, tiek ir auklėtinių tėveliai. Tačiau, taip pat suprantu, kad kartu gavau ir daug atsakomybės ir įsipareigojimų prieš visą Akademiją, bei žinoma, auklėtinius ir jų tėvelius. Stengsimės savo darbą atlikti kiek įmanoma profesionaliau.

Kada startuoja šių naujai sudarytų komandų sezonas?

Realiai jau pirmąjį apšilimą su vaikais pasidarėme vasaros stovykloje Zarasuose, kur stovyklavome nuo liepos 29 iki rugpjūčio 4 d. Tai buvo puikus komandos formavimas bei „lipdymas“, gera galimybė vieni kitiems geriau pažinti bei susibendrauti. Pats kaip treneris, turėjau tikslą kuo geriau pažinti kiekvieną vaiką, kad sezono metu galėčiau lengviau komunikuoti su auklėtinais.

Pasibaigus stovyklai, neforsuojame ir neskubiname įvykių, todėl vaikus išleidome atostogų iki pat rugsėjo pirmos savaitės. Sezonas oficialiai prasidės nuo rugsėjo pirmosios savaitės.

Esate daugiau ar mažiau susidūręs su naujų komandų berniukais, ar jau yra matyti lyderiai?

Lyderiai? Vieniems lyderis gali būti žaidėjas, kuris pelno daug taškų. Kitiems lyderis, tas kuris nuostabiai ginasi. O dar tretiems lyderis tas, kuris reikiamu momentu, ar tai treniruotė, ar tai rungtynės gali savo tvirtu charakteriu bei žodžiu pasakyti ir visa komanda –  klauso!  Manau, jog daugiau ar mažiau, tačiau visus 2009 m. berniukus mūsų Akademijos pažįstu. Jie visi yra kažkuria prasme lyderiai.

Kokios laukia svarbiausios rungtynės sezone?

Manau, jog šiame berniukų amžiuje nėra vienų svarbiausių rungtynių. Iš visų rungtynių, turnyrų ar čempionatų galima pasiimti nemažai patirties žaidžiant su įvairaus lygio komandomis. Mano kaip trenerio yra didžiausias tikslas bei noras vaikus sudominti, jog vaikai pamiltų šią sporto šaką, nuoširdžiai stengtųsi kiekvienoje treniruotėje ir tik tuomet galėsime siekti visi bendro tikslo.

Artėjant sezonui ir pradedant dirbti su komandomis, ką norėtum palinkėti berniukams?

Labiausiai noriu, jog berniukai kiekvienais metais patobulėtų individualiai ir kaip komanda. Taip pat noriu, kad tiek vaikai, tiek tėveliai pasitikėtų manimi bei visa mūsų Akademija ir vieningu žingsniu galėtume žengti tiek pergalių, tiek pralaimėjimų metu.

Be abejo, neslėpsiu, aš visada noriu tik nugalėti. Kaip M. Jordanas yra pasakęs sau: „Aš žaidžiu tam, kad laimėti. Nesvarbu ar tai treniruotė ar rungtynės!“ Ko gero to ir palinkėsiu savo auklėtiniams, žaisti bei kovoti su visais, nors ne visada būsi pirmas, bet visada turi siekti būti pirmas.