Bendrų tikslų link su fizinio rengimo treneriu – Martynu Juškiu

2020-03-04

Nors jau sezonas daugiau nei įpusėjo, tačiau Krepšinio Akademija „Snaiperis“ nori pristatyti naująjį fizinio rengimo trenerį Martyną Juškį, kuriam šis sezonas KA „Snaiperis“ kolektyvo komandoje yra pirmasis.

Krepšinio Akademija „Snaiperis“ – jauna ir veržli sporto organizacija, kurios vienas iš tikslų yra kurti reikalingas sąlygas savo auklėtinių tobulėjimui bei siekiams, o naujasis fizinio rengimo treneris padeda siekti šio tikslo.

Nuotrauka – fotodiena.lt

Susipažinkite artimiau su Martynu Juškiu

Kada esate baigęs mokslus ir kur?

2015-2018 m. Coventry universitetas, Jungtinė Karalystė, “Sport and exercise science” bakalauras.
2018-2019 m. Middlesex‘ universitetas, Londonas, Jungtinė Karalystė‚ “Strength & Conditioning” magistras.

Kodėl pasirinkote tokį kelią? Kas motyvavo?

Pats nuo mažens lankiau krepšinį ir fizinės galimybės buvo tas dalykas, kuris ribojo mano galimybes pasiekti aukštesnį lygį. Taigi nuo to pradėjau domėtis atletiniu rengimu. Laikui bėgant, itin įdomu ir aktualu tapo sveika gyvensena ir fizinės veiklos svarba bei nauda. Todėl itin motyvuoja, kai žaidėjui ar paprastam žmogui pavyksta pagelbėti sumažinti jaučiamą skausmą/diskomfortą, pavyksta pagelbėti su esama ar praeityje kamavusia trauma, ar kai yra pagerinamos atletinės savybės (čia aktualiau sportininkams).

Kokios Jūsų asmeninės savybės nulėmė Jūsų pasirinkimą dirbti fizinio pasirengimo treneriu?

Atkaklumas, sunkus darbas ir nuolatinės pastangos tobulėti.

Kaip atrodo Jūsų kaip trenerio diena?

Ryte turiu treniruotes su individualiais žmonėmis. Vėliau, apie pietus treniruojuosi pats, o vakare jau turiu treniruotes su tam tikrų sporto šakų komandomis. Priklausomai kiek turiu laiko, vakare ar ryte skaitau bent 1-2 valandas literatūrą.

Su kokiais sunkumais tenka susidurti darbe?

Dauguma sunkumų, su kuriais susiduriu yra išsprendžiami. Pagrindinis sunkumas – netolygus įdėto darbo ir pastangų santykis su atlygiu.

Kaip jaučiatės dirbdamas su jaunimu?

Gerai. Labiausiai patinka dirbti su 15-18 m. jaunimu, kuomet po truputį galima pereiti ne tik prie sudėtingesnių atletinio rengimo aspektų, bet tai pat ir gyvenimiškų dalykų bei aktualijų.

Kokių turite tikslų ar svajonių artimiausiems metams?

Kiek įmanoma edukuoti ir plėsti fizinės veiklos naudą ir svarbą bei išmokinti jaunimą pagrindų, jog po Akademijos patys turėtų pagrindus ir žinotų, kaip taisyklingai lavinti ir pasirūpinti savo kūnu. 

Kokie jūsų ateities planai?

Dirbti su kuria nors nacionaline rinktine bei aukščiausio lygio profesionaliame klube.