Andrius Ulčickas: „Esant galimybei atlikti praktiką – turi ja pasinaudoti.“

2021-01-29

Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ treneris Andrius Ulčickas darbo valandų neskaičiuoja. Jau penktus metus Akademijoje dirbdamas treneriu, Lietuvos sporto universitete apgynęs bakalauro diplomą, šiuo metu tęsia studijas – Basketball Coaching and Management tarptautinėje magistro programoje. Praėjusių metų pabaigoje, treneris į savo tvarkaraštį turėjo įtraukti ir studijų praktiką, kuri užsitęsė ilgiau nei planuota. Trenerio praktikos užduotys vyko Prienų CBET klube, kuris šiuo metu žaidžia stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje – LKL. „Oficialiai praktikos dalis truko 10 savaičių, tačiau net ir pasibaigus praktikos laikotarpiui, klubas toliau leido atvykti stebėti treniruočių procesą ir mokytis, todėl esu labai dėkingas šiai organizacijai ir treneriams už suteiktą galimybę.“ pasakojo tr. A. Ulčickas.

Andriau, papasakok plačiau apie atliktą magistro studijų praktiką.

Pirmiausia tai buvo be galo smagu, kai Prienų klubas sutiko priimti mane atlikinėti šią praktiką. Turėjau galimybę lankytis vykstančiose treniruotėse – stebėti treniruotes skirtas žaidėjų fiziniam pasirengimui, individualiems įgūdžiams gerinti bei treniruotes skirtas komandos taktikai ir žaidimo sistemai tobulinti. Esant galimybei treneriai pakviesdavo ir į ,,skautingo“- vaizdo analizių susirinkimus, kuriuose buvo labai įdomu matyti, kaip treneriai analizuoja varžovų komandas, kokius pagrindinius aspektus išskiria, kokią informaciją pateikia žaidėjams bei kaip vėliau tą informaciją žaidėjai įsisavina ir išpildo treniruočių ar rungtynių metu. Po treniruočių treneriai visada atsakydavo į iškilusius klausimus, paaiškindavo savo darbo principus, treniravimo filosofiją, darbą su jaunimu bei kitus įdomius aspektus susijusius su darbu LKL komandoje.

Ką tau kaip treneriui ir studentui suteikė ši praktika?

Kadangi Prienų CBET komanda yra pakankamai jauna komanda, buvo labai įdomu ir pravartu stebėti, kaip treneriai bendrauja su jaunais žaidėjais, veteranais bei komandos lyderiais. Buvo įdomu pamatyti, kaip skiriasi trenerių bendravimas su žaidėjais laimėjus ar pralaimėjus rungtynes, kaip treneriai išvengia konfliktų ar kitų neigiamų faktorių, kurie gali daryti įtaką komandos rezultatams. Daug naudingų žinių suteikė pats komandos treniruočių proceso stebėjimas, kurio metu stebėjau žaidėjų fizinės formos palaikymą, individualų darbą su žaidėjais, taktinį komandos paruošimą, trenerių darbo filosofiją, treniruočių proceso planavimą bei įgyvendinimą ir daug kitų naudingų niuansų. Kadangi dirbu su vaikais, matydamas trenerių komunikacijos įgūdžius bei treniruočių procesą, visada stengiausi galvoti ką ir kaip galėčiau įgyvendinti savo auklėtinių treniruotėse. Manau, kad pasiėmiau ir auginu ne vieną įdomią idėją, kuria galėsiu pradžiuginti savo grupių auklėtinius, kai tik susitiksime sporto salėse.

Kodėl, tavo manymu, yra svarbi praktika karjeros pradžioje?
Praktika yra vienas iš pagrindinių aspektų tobulėjant bet kurioje srityje. Teorinės žinios svarbu, tačiau pamatyti ir suprasti, kaip teorija yra perkeliama į praktiką aukščiausiame lygyje – ypatingai reikalinga kiekvienam savo srities specialistui, todėl esant galimybei atlikti praktiką, kiekvienas jaunas savo srities specialistas privalo ja pasinaudoti.

Ką galėtum patarti jauniems žmonėms, kurie yra pradedantieji savo profesijos srityje?
Esu jaunas treneris, kuris ieško būdų tobulėti, neužsibūti komforto zonoje, todėl esant galimybei visada renkuosi išmokti ar pamatyti kažką naujo. Mokslai universitete, įvairių galimybių ieškojimas praktikoje, mokymai, seminarai, papildomas darbas analizuojant kitų trenerių darbą, profesionaliai sportuojančias komandas, užsienio kalbų mokymasis ar jų tobulinimas – turėtų būti kiekvieno jauno trenerio prioritetai, kurie leistų tobulėti ir siekti geriausių, tiek asmeninių, tiek komandinių rezultatų šioje srityje.

Dėkojame treneriui Andriui Ulčickui už atsakymus, didžiuojamės ir linkime geriausių pasiekimų siekiant išsikeltų tikslų!