Pirmieji žingsniai krepšino aikštelėje

2024-03-23
DČ20240402

Žiemos paskutinį sekmadienį į Lietuvos sporto universitetą rinkosi jauniausieji mūsų akademijos krepšininkai, kurie su dideliu nekantrumu laukė pirmojo Kauno darželinukų krepšinio čempionato 2024 etapo. Pirmąjame etape varžėsi komandos iš 24 Kauno ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų.

Gražaus krepšinio netrūko visą sekmadienio popietę – buvo sužaisti daugybė rungtynių, kuriuose buvo ir smagių, labai rezultatyvių pergalių ir skaudžių pralaimėjimų paskutinėmis sekundėmis. Po renginio ,,Krepšinio Akademijos SNAIPERIS” (KA SNAIPERIS) treneris Karolis Matviejevas sakė: „Smagu, kad vaikai būdami tokio amžiaus jau gali turėti tokius puikius turnyrus, kuriuose parodo savo gebėjimus žaidžiant krepšinį. Man svarbiausia, kad tokio amžiaus vaikai būtų sveiki, sportuotų, mokytųsi naujų dalykų bei džiaugtųsi ir mėgautųsi žaisdami krepšinį. Labai sveikintina, kad yra darželinukų krepšinio čempionatas, vaikai jo kiekvieną kartą labai laukia, po jų būna puikiausių įspūdžių. Žaisdami jie nori parodyti visiems, ką yra išmokę treniruočių metu ir labai stengiasi.“

Taip pat, po pirmojo darželinukų krepšinio čempionato etapo kalbintas praėjusių (2023 m.) Didžiosios Taurės nugalėjusios komandos treneris Kostas Damijonaitis (nugalėjusi komanda l.d. „Spindulys“) dalinosi įspūdžiais ir minėjo dalykus, kuriems pats skiria daugiausiai dėmesio dirbdamas su darželinukais: „Treniruojant tokio amžiaus vaikus man svarbiausia juos supažindinti kas yra tas gražus krepšinis. Treniruočių metu mokomės ir disciplinos, ir komandiškumo, ir žinoma svarbiausia, kad smagiai vaikai praleistų laiką treniruočių metu. Auginant jaunuosius krepšininkus labai svarbūs yra judrieji žaidimai, kurių dėka vaikai išmoksta bėgti, greitai sustoti, pakeisti bėgimo kryptį, bei lavina savo greitį. Taip pat reikia nepamiršti ir pagrindinių krepšinio judesių, kaip metimas į krepšį, perdavimas, kamuolio pagavimas. Prieš darželinuko čempionatus vaikams dažniausiai akcentuoju žaidimo taisykles, kurias mes išbandome treniruotese ir taip pasiruošiame čempionatui. Po pirmojo etapo, tiek aš tiek vaikai, esame labai patenkinti, kadangi pavyko patekti į Didžiiosios taurės turnyrą. Vaikams didelį įspūdį paliko jų pirmosios krepšinio varžybos, apie kurias darželyje kalbėjo visą savaitę. Vaikai su nekantrumu jau laukia sekančio etapo, kada vėl galės parodyti visiems ką išmoko per treniruotes.”

KA Snaiperis darželinukų krepšinio čempionato 2024 pirmas etapas (I pogrupis)

KA SNAIPERIS direktorius, treneris Kęstutis Matulaitis, kalbėdamas apie jauniausiųjų auklėtinių čempionatą džiaugėsi ne tik puikiu renginiu vaikams, bet taip mini, kad šis renginys ne mažiau svarbus ir visai Akademijos bendruomenei, ypač auklėtinių tėveliams: „Didžiausias noras, kad mūsų akademijos treneriai įskiepytų vaikams susidomėjimą ir meilę krepšiniui. Mes džiaugiamės, kad šis čempionatas yra puikus laikas šeimoms pabūti kartu ir pasidžiaugti savo atžalomis. Džiugu matyti aktyviai palaikančius tėvelius, bet dar smagiau matyti atvykusius jaunųjų krepšininkų senelius, kurie džiaugiasi, didžiuojasi, ploja ir palaiko mūsų mažylius.“

KA Snaiperis darželinukų krepšinio čempionato 2024 pirmas etapas (II pogrupis)

Džiaugiamės ir didžiuojamės jauniausiais mūsų KA SNAIPERIS auklėtiniais, kurie noriai sportuoja, mokosi žaisti krepšinį ir siekia pergalių. Linkime komandoms didžiausios sėkmės balandžio 7 d., Lietuvos sporto universitete vyksiančiame, Kauno darželinukų krepšinio čempionato finaliniame etape.