Antrasis tarptautinio projekto „BaskEUball“ susitikimas Kaune!

2023-09-25

Rugsėjo 18-19 dienomis įvyko antrasis tarptautinio projekto “Basket ChangeMaker: play, include, and educate” (BaskEUball), projekto numeris: 621461-EPP-1-2020-1-ES-EPPKA3-IPI-SOC-IN susitikimas Kaune. Krepšinio Akademija Snaiperis, kartu su LSU (Lietuvos sporto universiteto) bei Kauno šv. Kazimiero progimnazijos atstovais priėmė projekto partnerius iš Graikijos bei Ispanijos šalių.

Dvi dienas su visų organizacijų atstovais intensyviai kūrėme planus, dalinomės idėjomis kaip krepšinio pagalba suvienyti vaikus iš skirtingų Europos šalių. Šiame projekte sieksime panaudoti krepšinį kaip įrankį įtraukti įvairių socialinių grupių vaikus į sportinę, meninę veiklą, vienyti mokytojų, vaikų bei tėvų bendruomenes.

Projekte dalyvauja partneriai iš trijų skirtingų šalių – Ispanijos, Lietuvos ir Graikijos. Kiekvieną šalį kaip partneriai atstovaus mokykla, krepšinio klubas ir universitetas (arba švietimo organizacija).

Kiekviena šalis atrinks po 10 mergaičių ir berniukų iš pažeidžiamų socialinių grupių, integruos juos į skirtingas krepšinio komandas ir ugdys ne tik krepšinio, bet ir bendravimo, mokymosi įgūdžius.

Po oficialių susitikimų nepraleidome progos svečiams aprodyti Lietuvos sporto universiteto laboratorijų, aplankyti „Krepšinio namus“, paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų. Dviejų dienų susitikimus užbaigėme sporto salėje, stebėdami KA Snaiperis U12 treniruotę.

Jau netrukus prasidės projekte numatytos veiklos – pamokos, treniruotės bei pasiruošimas tarptautiniams turnyrams trijose Europos šalyse – Lietuvoje, Graikijoje bei Ispanijoje.

Partneriai: 

Krepšinio Akademija Snaiperis (Lietuva)

Lietuvos Sporto Universitetas (Lietuva)

Kauno šv. Kazimiero progimnazija (Lietuva)

UdG- Universitat de Girona (Ispanija)

Action Synergy SA (Graikija)

Escola La Farga (Ispanija)

Club Bàsquet Salt (Ispanija)

2nd Primary School Nea Peramos – Attikis (Graikija)

Enosi Neas Paramou – Megaron (Graikija)

* Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.  Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos  naudojimą.