Danielius Lernatavičius: „ Kai tave palaiko ir deda viltis, tuomet turi išlaikyti daug didesnį susikaupimą.“

2021-05-07

Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ auklėtinis Danielius nuo mažų dienų didžiąją laisvalaikio dalį praleidžia sporto salėje gainiodamas kamuolį. Vaikinas nestokoja ryžto ir atsidavimo šiai sporto šakai, o ateityje turi ir ambicingų svajonių.

Danieliau, kaip ir kada susidomėjai krepšiniu?

Apie krepšinį sužinojau, kai man buvo penkeri, tada pirmą kartą ir susidomėjau, kai pamačiau kitus žaidžiant šį žaidimą. Pradėjau domėtis, kaip žaidžiama, kokios taisyklės, labai patiko, kad tai komandinis žaidimas, visi turi stengtis kartu.

Kaip manai, ko reikia žaidėjui, kad jis būtų sėkmingas? Kuris krepšininkas tau labiausiai patinka?

Tikrai reikia sportuoti, sveikai maitintis. Jeigu nori, kad sektųsi, palaikyti sportinę formą reikia nuolatos. Negali ruoštis tik rungtynėms, turi visą laiką išlaikyti sportinį pasiruošimą, o pats norėčiau vienareikšmiškai lygiuotis į Marių Grigonį.

Ką labiausiai mėgsti krepšinio treniruotėse ir kas labiausiai žavi rungtynių metu?

Per treniruotes labiausiai patinka žaisti vienas prieš vieną, kai gali parodyti savo asmenines galimybes, o per varžybas, tiesiog mėgaujuosi žaidimu, atmosfera, smagu, kai mano komanda laimi, daug išmokstame ir iš savo klaidų.

Ar tau svarbus rungtynėse sirgalių palaikymas?

Be abejonės svarbus. Kai tave palaiko ir deda viltis, tuomet turi išlaikyti daug didesnį susikaupimą, stengtis, kad sužaistum, kuo geriau, dar labiau norisi laimėti rungtynes, atsiranda daugiau motyvacijos, sirgaliai gali įkvėpti nepasiduoti ir sunkiausiose runtynėse.

Danielius Lernatavičius (aut. www.kasnaiperis.lt)

Kaip manai, kokios yra tavo stipriosios savybės žaidime?

Manau, kad gerai mėtau tritaškius, bet reikia tobulėti visose žaidimo srityse. Nors ir esu geras, metant tolimus metimus, niekada neužmirštu tobulėti ir kitur.

Koks buvo įsimintiniausias tavo, kaip krepšininko, momentas?

Negalėčiau išskirti kažkokio vieno, visos rungtynės kažkuo įdomios, naudingos, iš visų įgauni naujos patirties ir žinių.

Kokia tavo svajonė?

Mano svajonės susijusios su krepšiniu, norėčiau ir toliau žaisti, tobulėti ir tapti Eurolygos žaidėju. Suprantu, kad turiu daug treniruotis, stengtis, todėl ir skiriu didžiąją laisvalaikio dalį krepšiniui.

Ką patartum savo draugams, kurie norėtų pradėti žaisti krepšinį?

Manau geriausia pradėti lankyti treniruotes, ten ir supažindina su taisyklėmis, ir susirandi naujų draugų, kurie taip pat domisi krepšiniu. Taip pat dar svarbu klausyti trenerio, tam, kad tobulėtum ir vis geriau pasirodytum.

Ačiū mūsų auklėtiniui Danieliui, linkime, kad sunkus triūsas duotų puikių rezultatų!