Iš Suomijos su dviem čempionų taurėmis

2022-04-27

Ketvirtadienio gili naktis, kai visi miega, o gatvės tuščios. Nemiega tik jaunieji Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ U10 (gim. 2012 m., treneris Kęstutis Matulaitis, trenerio asistentas Kostas Damijonaitis) krepšininkai, kuriuos tėveliai veža į Kauno oro uostą. Keturiolika mūsų akademijos auklėtinių šurmuliuoja oro uoste, nekantriai laukdami skrydžio į Helsinkį, iš kurio autobusu keliaus į Lahti miestą, kuriame vyks 25-asis tarptautinis krepšinio Easter Tournament turnyras. Praėjo truputį daugiau kaip savaitė, kai KA „Snaiperis“ auklėtiniai patyrė daug įsimintinų akimirkų ir emocijų, tačiau tikimės, kad dar ilgai prisimins drauge patirtus nuotykius ir pergales.

Tarptautiniame Easter Tournament turnyre dalyvavo 193 įvairaus amžiaus komandų, apie 2000 krepšininkų iš penkių skirtingų šalių. Mūsų Krepšinio Akademiją „Snaiperis“ atstovavo dvi U10 (gim. 2012 m.) berniukų komandos, kurios rungtyniavo „Challenger“ ir „Competition“ turnyruose.

Krepšinio Akademiją „Snaiperis“ komandą „Challenger“ grupėje atstovavo: Kornelijus Matulaitis, Kasparas Lužinas, Kristupas Žalys, Joris Juozaitis, Dominykas Vėberis, Justas Rinkevičius, Majus Leinartas ir Matas Leinartas. Pirmąją dieną KA „Snaiperis“ įveikė krepšininkus iš Estijos KK Vimsi/KKK/GAG/2012 24:9 (KA „Snaiperis“ taškus pelnė: J.Juozaitis 8 tšk., K.Lužinas, D.Vėberis ir Mj.Leinartas po 4 tšk., K.Matulaitis ir J.Rinkevičius po 2 tšk.), antrąją dieną mūsų krepšininkai įrodė pranašumą prieš suomius, nugalėdami šeimininkus Lahti Basketball White 82:4 (K.Žalys 22 tšk., D.Vėberis 14 tšk., Mj.Leinartas ir Mt.Leinartas po 10 tšk., J.Juozaitis 8 tšk., K.Lužinas, K.Matulaitis ir J.Rinkevičius po 6 tšk.), įveikta ir Jamsan Koripeikot komanda 46:19 (D.Vėberis 18 tšk., Mj.Leinartas ir K.Lužinas po 6 tšk., K.Matulaitis, J.Rinkevičius, K.Žalys ir M.Leinartas po 2 tšk.). Trečiąją dieną pusfinalyje tik po atkaklios kovos įrodė pranašumą nugalėdami suomius SayRi krepšininkus 22:17 (M.Leinartas 9 tšk., K.Lužinas ir J.Juozaitis po 4 tšk., D.Vėberis 3 tšk., K.Žalys 2 tšk.). Paskutinėse finalinėse rungtynėse mūsų krepšininkai įveikė Suomijos krepšininkus iš Kouvot/White komandos 32:16 (J.Juozaitis 8 tšk., J.Rinkevičius, Mj.Leinartas ir D.Vėberis po 6 tšk., K.Matulaitis, K.Lužinas ir Mt.Leinartas po 2 tšk.). Turnyro „Challenger“ naudingiausiu žaidėju išrinktas Dominykas Vėberis.

Krepšinio Akademiją „Snaiperis“ komandą „Competition“ grupėje atstovavo: Julius Jančiauskas, Giedrius Kondratavičus, Motiejus Laskauskas, Joris Šimonis, Jonas Letukas ir Gabrielius Marozas. Pirmąją dieną nuvykus, vakare, pasiekta pirmoji pergalė prieš turnyro šeimininkus Lahti Basketball Black 58:10 (M.Laskauskas 18 tšk., J.Šimonis 12 tšk., J.Jančiauskas 10 tšk., G.Kondratavičius 8 tšk., J.Letukas 6 tšk., G.Marozas 4 tšk.). Antroji diena prasidėjo rungtynėmis su krepšininkais iš Ispanijos CB Torello komandos, kuriuos KA „Snaiperis” įveikė 14:23, nors įpusėjus rungtynių ir pralaiminėjo 8:10 (J.Jančiauskas 9 tšk., M.Laskauskas 8 tšk., G.Kondratavičius, J.Letukas ir J.Šimonis po 2 tšk.). Vėliau sekėsi lengviau, įveikt estai iš SK Nord/Cramo 2012 komandos 78:4 (J.Šimonis 22 tšk., M.Laskauskas 16 tšk., G.Kondratavičius 14 tšk., J.Letukas 12 tšk., J.Jančiauskas 8 tšk., G.Marozas 6 tšk.). Ketvirtoji pergalė buvo pasiekta prieš YMCA Tampere/White 80:9 (M.Laskauskas 33 tšk., J.Jančiauskas 18 tšk., J.Šimonis ir G.Marozas po 10 tšk., G.Kondratavičius 6 tšk., J.Letukas 3 tšk.). Trečiąją dieną pusfinalyje KA „Snaiperis“ nugalėjo Kouvot/Black krepšininkus 49:18 (J.Letukas, G.Kondratavičius, M.Laskauskas po 10 tšk., J.Šimonis 9 tšk., J.Jančiauskas 6 tšk., G.Marozas 4 tšk.). Paskutinėse finalinės rungtynėse ir vėl suvėdė keliai lietuvaičius su ispanus, kuriose KA „Snaiperis“ buvo stiprensi ir šventė pergalė prieš CB Torello krepšininkus 32:18 (M.Laskauskas 18 tšk., G.Kondratavičius ir J.Šimonis po 4 tšk., J.Letukas 3 tšk., G.Marozas 2 tšk., J.Jančiauskas 1 tšk.). Turnyro „Competition“ naudingiausiu žaidėju išrinktas Motiejus Laskauskas.

„Labai džiaugiuosi, kad dalis mūsų jaunųjų krepšininkų galėjo pasijusti kaip tikri sportininkai, keliauti lėktuvu, autobusu, kartu gyventi, varžytis su savo bendraamžiais iš kitų šalių ir didžiuotis savo namais, savo valstybe. Po kiekvienos treniruotės, po kiekvienų rungtynių noriu, kad mūsų auklėtiniai vis geriau išmoktų žaisti, suprastų šį nuostabų žaidimą. Galiu didžiuotis mūsų akademijos auklėtiniais, kurie viso turnyro metu iškovojo vienuolika pergalių ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo. Manau, kad pasitikimo oro uoste atmosfera dar ilgai įsimins vaikams ir primins, kad smagu grįžti tapus čempionais, kai tėveliai spaudžia ranką, apkabina, bučiuoja, tačiau kartu supras, kaip gera grįžti ten, kur labiausiai esi mylimas“, – pasakojo komandų treneris Kęstutis Matulaitis.