Karolis Matviejevas „Pirmiausia reikia negailėti dėmesio sau ir nuolat tobulėti.“

2021-02-25

Jauna ir veržli Krepšinio Akademija „Snaiperis“ organizacija, kurią vienija darbščių, energingų ir perspektyvių žmonių komanda. Vienas komandos narių – treneris Karolis Matviejevas, kaupdamas patirtį Akademijoje nestokoja motyvacijos, skatina jaunuosius krepšininkus augti, mokytis iš klaidų ir stengtis tobulėti kiekvieną dieną.

Karoli, gal gali papasakoti, kaip prasidėjo tavo kelionė su krepšinio sporto šaka?

Krepšiniu domėjausi nuo mažens. Įdomu buvo stebėti ir išbandyti daug įvairių sporto žaidimų, tačiau krepšinis, kiek prisimenu, buvo vienas pirmųjų, o gal ir pirmasis žaidimas, kurį išbandžiau būdamas maždaug trijų, nuolat mėtydamas kamuoliuką į mažą krepšį. Augant noras domėtis ir žaisti krepšinį didėjo, patiko stebėti įvairias krepšinio varžybas. Krepšinio pomėgis išliko, nuolat stengiuosi augti, mokytis ir būti įdomus šioje srityje.

Pasidalink su mumis smagiausiu prisiminimu iš vaikystės, kuris susijęs su krepšiniu.

Dažnai yra sudėtinga įvardyti geriausius linksmus prisiminimus, nes jų išties, yra labai daug. Tačiau vienas pirmųjų prisiminimų – vos tik turėdamas laisvo laiko norėdavau mėtyti į krepšį, nesvarbu lauke buvo šilta ar šalta. O kol lauke šalta, reikėdavo mėtyti su storomis pirštinėmis, kas yra labai nepatogu. Didelis noras visada nugalėdavo, tad tekdavo kamuolį mėtyti su pirštinėmis, kas aišku iššaukdavo daug juokingų metimų, tačiau vis tiek ir toks laiko praleidimas su krepšiniu būdavo vienas smagiausių.

Kodėl krepšinis tau tapo toks ypatingas?

Krepšinis suteikia daug galimybių tobulėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Ši sporto šaka lavina įvairius judamuosius gebėjimus, komandinio bendravimo įgūdžius, stiprina charakterio savybes. Domintis šiuo žaidimu atsiranda galimybės mokytis naujų dalykų, išmokti ir priimti komandinių sprendimų, palaikyti komandos draugus tiek pozityviose, tiek sunkiose situacijose. Krepšinyje reikia nuolat mokytis iš klaidų, bet ir nebijoti klysti. Krepšinio sporto šaka yra labai įvairiapusė – iš jos ir su ja galima išmokti be galo daug, todėl krepšinis mano gyvenime –  ypatingas žaidimas.

Kodėl nusprendei, jog nori tapti krepšinio treneriu?

Norėjau mokytis ir savo patirtimi dalintis su vaikais, padėti jiem tobulėti, atskleisti geriausias savybes, skatinti jaunų žmonių pasitikėjimą savimi būtent per šį žaidimą. Siekiu padėti sportininkams atskleisti jų gebėjimus krepšinio aikštelėje ir man labai smagu prisidėti prie jų ateities kūrimo ir tobulėjimo. Aišku, taip pat, dirbu šį darbą nes man pačiam, asmeniškai, labai patinka darbo specifika, kadangi nuo mažens domiuosi krepšiniu ir sportuoju. Kiekvieną dieną seku įvairias krepšinio naujienas, stebiu naujoves ir stengiuosi kuo daugiau iš to mokytis, kad kuo geresnes, įdomesnes krepšinio žinias perteikčiau vaikams, kuriuos treniruoju.

Kas tave labiausiai žavi ir motyvuoja dirbant su vaikais?

Žavi matymas, kaip vaikai stengiasi ir yra motyvuoti sportuoti bei tobulėti.  Labai džiaugiuosi, kai pradeda matytis pastangų rezultatas, o mano pamokos vaikams padeda tobulėti ir žengti į priekį. Tada suprantu, jog sėkmingai tobulėjame visi: tiek aš kaip treneris, tiek vaikai kaip sportininkai. Smagu, kad vaikus galiu mokyti daug gerų dalykų, ne tik krepšinio, bet ir psichologinių aspektų –  pasitikėjimo savimi, kas jiems tikrai bus svarbu ateityje. Vaikai turi būti drąsūs, įvairiapusiški, bet ir nepervertinti savo galimybių, gerbti komandos narius, trenerius ir tuos, kurie dėl jų nuolat stengiasi. Mano supratimu, jie turi nebijoti savarankiškai priimti tam tikrus sprendimus, prisiimti atsakomybę atliekant užduotį žaidime ir nebijoti suklysti, o suklydus iš klaidų pasimokyti ir stengtis jų nekartoti.

Dirbi su ne viena vaikų grupe. Kaip spėji pasiruošti treniruotėms ir jas pravesti? Ar randi laiko laisvalaikiui ir kuo mėgsti užsiimti laisvu laiku?

Atliekant mėgstamas veiklas laisvo laiko ir laisvalaikio galima rasti visada. Tokiu būdu būna labai teigiamas balansas tarp darbų ir laisvalaikio. Laisvu laiku domiuosi įvairiais naujais dalykais tiek savo profesinėje veikloje, tiek apskritai, kad būčiau įvairiapusiškas ir įdomus augančiai kartai. Taip pat, mėgstu sportuoti, žiūrėti filmus, skaityti knygas ir jų klausytis, išeiti pasivaikščioti, o šiltuoju metu laiku pasivažinėti dviračiu.

Ar išduotum savo ateities planus?

Dažniausiai įvairius ateities planus ir svajones pasilieku sau, kad netyčia per daug neprisikalbėčiau. Tačiau labai norisi tobulėti, siekti būti kuo geresniu sau ir kitiems. Visada norisi įgauti vis daugiau žinių tiek krepšinio srityje, kaip treneriui, tiek tobulėti apskritai kaip asmenybei. Jeigu sustosiu ir nors truputį kažkuo nepasidomėsiu, žinau, kad visada atsiras kitų, kurie dirbs, domėsis daugiau ir tobulės greičiau negu aš. Todėl nesinori būti per toli nuo geriausių, žinių prasme, norisi būti kuo geresniu savo profesijoje.

Ką galėtum patarti vaikams, kad išlaikytų motyvaciją sportuojant?

Visada atsirinkti kas patinka, suprasti kodėl tai darai ir nuolat tobulėti. Tačiau reikia nepamiršti, kad vaikams būtina mokytis kuo daugiau naujų dalykų, nes tik taip jie galės gyventi įdomiai, visavertiškai ir turiningai. Priimti pastabas ir taisyti daromas klaidas, stengtis jų nekartoti – gali tik tie, kurie yra motyvuoti, disciplinuoti ir mąstantys. Vien norėti būti geriausiu – neužtenka, kaip ir visose srityse, reikia dirbti ir tai kas patinka, ir tai kas nelabai patinka.  Labai svarbu, kad šeimos nariai, artimieji, draugai ir komandos nariai drąsintų vieni kitus, mokėtų pagirti ir pasidžiaugti, nes mokymosi procese, kai vaikai išgyvena nesėkmes, jie linkę labai save nuvertinti ir nebesportuoti, nes kažkas nepasiseka. Mums visiems kartais nepavyksta, bet labai svarbu dirbti, taisyti klaidas ir stengtis būti geresniu savimi.

Jauniems sportininkams patariu niekada nepasiduoti, siekti savo užsibrėžtų tikslų. Kiekvienas jaunasis krepšininkas yra svarbus ir turi stengtis išlikti savimi, siekti savo svajonės, nes tas kelias yra labai įdomus. Nors būna labai sunku ir norisi viską mesti, visada sakau ir tą bandau perteikti kitiems, kad sunkus darbas negali neatsipirkti, ateityje jis tikrai suteiks teigiamą rezultatą.

Ar dar norėtum ką nors pridurti?

Tiek kitiems, tiek sau norėčiau palinkėti visada tobulėti. Karantino metu galima rasti alternatyvių būdų, kaip turiningai praleisti laiką, jei įprasti užimtumo būdai šiuo metu negalimi. Tokiu nelengvu laikotarpiu svarbiausia rasti alternatyvių mėgstamų veiklų, kurių metu būtų skatinamas pozityvus mąstymas ir teigiamas požiūris į įvairius dalykus gyvenime. Karantinas vis tiek kažkada baigsis, viskas grįš į įprastas vėžes, svarbiausia išlikti sveikiems. Jeigu būsime sveiki, viskas įmanoma ir pasiekiama didelio noro ir pastangų dėka.

Dėkojame treneriui Karoliui Matviejevui už atsakymus. Linkime sėkmingai tobulėti, niekada nesustoti ir greičiau grįžti į krepšinio aikštelę!