Laimėtas 2019-2020 m. KKML moksleivių 2009 m. grupės finalas (VIDEO)

2021-07-14

Po ilgai besitęsusio karantino ir dvejų čempionato sustabdymų įvykęs Kauno krepšinio mėgėjų lygos moksleivių 2009 m. grupės finalas tarp KA Snaiperis 2009-Geltonieji ir NKA 2009-Hegelmann Litauen buvo išties dramatiškas. Iki finalinės dvikovos KA Snaiperis 2009-Geltonieji komanda turnyro metu žygiavo užtikrintai bei nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo pateko į turnyro finalą, komanda per sezoną laimėjo 18 pergalių. Abi komandos kovojo apylygėje kovoje visą rungtynių laiką, nei vieni, nei kiti nesusikrovė didesnio saugaus pranašumo, todėl visą laiką buvo jaučiama nuožmios kovos dvasia, palydima sirgalių ir komandos draugų šūksnių.

Likus vos 30 sekundžių iki ketvirto kėlinio pabaigos, Tautvydas Petkus išmetė taiklų metimą į varžovų krepšį ir pelnė tris itin komandai svarbius taškus – rezultatas tapo lygus 61:61. Interviu metu žaidėjas užsiminė, kad metimas buvo sudėtingas, kadangi pats yra žemesnis už varžovą ir metė sau nepalankioje pozicijoje. Pasak krepšininko, jis nepamiršo trenerio Edgaro Bartuševičiaus žodžių minutės pertraukėlės metu, kad kovoti turi ne tik aukšti komandos žaidėjai.

Rungtynėmis džiaugėsi ir krepšininkas Vainius Vabalas, jo nuomone, žaisti prieš lygiaverčius varžovus buvo daug smagiau, o ir paskutinėmis sekundėmis iškovota pergalė dar labiau nudžiugino, nes iki pat rungtynių pabaigos nebuvo aišku, kas taps nugalėtojais. Kalbinti žaidėjai pasidžiaugė, kad nuo praėjusių metų stipriai patobulėjo ir taip galėjo prisidėti prie solidaus komandos žaidimo bei pergalės.

 „Tiesiog susikaupėme ir pradėjome klausyti trenerio. Dabar arba niekada.“ – kalbėjo Aleksandras Pečiulis.

Kitas komandos žaidėjas Joris Makarevičius sužaidė rungtynes rezultatyviausiai ir pelnė 23 taškus. Virš dvidešimt minučių žaidęs, deja, likusią rungtynių dalį nerimastingai stebėjo nuo atsarginių suolelio, nes išnaudojo asmeninių pražangų limitą. Joriui Makarevičiui surinkus penkias pražangas, atsipalaidavę varžovai nesurengė sėkmingos atakos po lygaus rezultato.

Likus dvidešimt septynioms sekundėms iki ketvirto kėlinio pabaigos, Vainius Vabalas sėkmingai perėmė netiksliai varžovų perduotą kamuolį ir likus penkioms sekundėms pataikė lemtingą dvitaškį, persverdamas rezultatą 63:61 KA Snaiperis 2009-Geltonieji naudai. Vainiui Vabalui pataikius pirmąjį savo žaidimo istorijoje lemtingą metimą, tribūnose pasigirdo džiaugsmo šūksniai ir plojimai – po dvejų čempionato atidėjimų ir atnaujinimų dėl karantino, laimėtas 2019-2020 metų KKML moksleivių 2009 m. grupės finalas, iškovota aukščiausia vieta.

Po rungtynių Joris Makarevičius neslėpė, kad jo ir komandos draugų nuotaikos nuostabios, o užsitarnautas naudingiausio finalo žaidėjo titulas jam reiškia labai daug ir skatina dar labiau tobulėti, įkvepia ir prideda motyvacijos.

Komandos treneris Edgaras Bartuševičius: „Pirmiausia, noriu pasidžiaugti savo komanda ir šiomis rungtynėmis, kadangi prieš dvejus metus pradėjome šį sezoną, su visais stabdymais, čempionato atnaujinimais ir jis tik dabar baigėsi. Vaikai visą sezoną keliavo tikrai labai gerai, be pralaimėjimų, be kluptelėjimų. Galiausiai finale susidūrėme su varžovu, kuris tikrai parodė gerą kovą. Smagu pabaigti pergale sezoną, tuo labiau, kad tai yra antrasis iš eilės apgintas titulas šiame čempionate, o kaip sakoma, apginti titulą yra daug sunkiau, negu iškovoti. Šiandien mūsų komandą labai išbalansavo pražangos, jas susirinko ne vienas mūsų komandos žaidėjas ir ketvirtąjame kėlinyje neturėjome komandos lyderio bei žaidėme be jo su minus 5-7 taškais. Galiausiai pabaigoje fantastišku Tautvydo Petkaus tritaškiu išlyginome rezultatą, o kitas mūsų lyderis Vainius Vabalas išplėšė pergalę iš varžovų rankų.“

Finalo rungtynių naudingiausias žaidėjas:

Joris Makarevičius (KA Snaiperis 2009-Geltonieji, treneris Edgaras Bartuševičius).


Geriausi 2019-2020 m. sezono KA Snaiperis 2009-Geltonieji komandos žaidėjai:

Vainius Vabalas

Joris Makarevičius

Aleksandras Pečiulis


Finalo rezultatyviausi komandų žaidėjai:

KA Snaiperis 2009-Geltonieji

Joris Makarevičius 23 taškai

Aleksandras Pečiulis 12 taškų

Tautvydas Petkus, Oskaras Barysas  9 taškai


NKA 2009-Hegelmann Litauen

Lukas Tamkevičius 17 taškų

Gytis Jurkšaitis, Augustas Kičas 10 taškų

Šarūnas Knyšius 9 taškai


Rungtynių statistika: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/KKML/1896726/index.html