Mūsų Akademijos komanda turnyro metu abu kartus sugebėjo nugalėti Lietuvos čempionus

2021-09-22

Nors orai šį savaitgalį ir nelepino, tačiau Klaipėdoje buvo karšta – vyko tarptautinis krepšinio turnyras „Tobula instaliacija-cup 2021“. Į turnyrą išlydėjome ir dvi savo Akademijos komandas – 2009 m. bei 2010 m. rinktines.

Klaipėdoje sėkmingai sekėsi KA „Snaiperis“ 2009 komandai. Edgaro Bartuševičiaus auklėtiniai grupės etape nugalėję visus varžovus bei įveikę Lietuvos čempionų komandą 62:48 ir taip staigmeną pateikę 2009 m. berniukų komanda liko savo grupės pirmoje vietoje. Jau sekančią dieną vyko rungtynės dėl vietų ir mūsų auklėtiniai pusfinalyje šį kartą turėjo pripažinti Šiaulių KA „Saulė“ pranašumą rezultatu 49:65.

Rungtynėse dėl 3-ios vietos E. Bartuševičiaus auklėtinių laukė jau kartą įveikta Vilniaus KM komanda. Ir jeigu galėjo atrodyti, jog įveikti du kartus tą pačią Lietuvos čempionų komandą yra misija neįmanoma, tai mūsų auklėtiniai visa tai paneigė ir rungtynėse dėl 3-iosios vietos varžovus nugalėjo dar užtikrinčiau, rezultatu 52:27.

Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) tapo Joris Makarevičius.

Trenerio Edgaro Bartuševičiaus komentaras: Džiaugiamės iškovoję prizinę vietą. Tačiau labiausiai džiugina komandos dvasia aikštelėje bei už jos ribų, ta pati vaikų energija ir noras kautis su kiekvienu varžovu. Taip pat maloniai mane nustebino kai kurių komandos lyderių bei neseniai įtrauktų į komandą žaidimas šiame turnyre, akivaizdžiai matėsi, jog vaikai per vasarą dėjo didelį žingsnį į priekį.

Manau rezultatas dėsningas, visgi vaikai vasarą nemažai sportavo, gerino įgūdžius bei taip kėlė savo, kaip žaidėjo, meistriškumą. Prie to prisidėjo ir kai kurių vaikų dalyvavimas įvairiuose 3×3 turnyruose, kur akivaizdžiai matosi, jog šiems vaikams drąsos yra kur kas daugiau nei jų draugams.

Džiugu ir tai, jog berniukai pagaliau patikėjo, jog neįveikiamų komandų nėra, reikia tik didžiulio noro kautis, žaisti taip, kaip iš anksto esame sutarę ir tikėti savo komanda iki pat rungtynių pabaigos. Tikiu, jog šis turnyras vaikams pridėjo dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, o dabar lauksime sezono starto.

KA „Snaiperis“ 2009 I komandos rezultatai:

KA „Snaiperis“ prieš V. Knašiaus KM (65:14)

KA „Snaiperis“ prieš Sostinės KM 2010 (53:35)

KA „Snaiperis“ prieš Vilniaus KM (62:48)

KA „Snaiperis“ prieš Šiaulių KA „Saulė“ (49:65)

Rungtynės dėl 3-ios vietos: KA „Snaiperis“ prieš Vilniaus KM (52:27)

Tuo tarpu 2010 m. rinktinė penktadienį šventė Justo Lukšio pergalingus taškus prieš Telšių „Telšiai“ ir 46:44 rezultatu laimėjo apylygę kovą. Naudingiausiu 2010 m. rinktinės žaidėju tapo Raigardas Čižinauskas. Intensyviai visą savaitgalį plušę rinktinės šiandien pelnytai ilsisi ir džiaugiasi pasiekimais bei analizuoja vykusias rungtynes, nekantriai laukia kitų turnyrų.

2010 m. KA „Snaiperis“ komandos rezultatai:

KA „Snaiperis“ prieš Telšių Telšiai (46:44)

KA „Snaiperis“ prieš Klaipėdos KM II (55:20)

V. Knašiaus KM I prieš KA „Snaiperis“ (47:29)

Tauragės SC prieš KA „Snaiperis“ (40:32)

Klaipėdos KM I prieš KA „Snaiperis“ (42:22)

Sveikiname, džiaugiamės kartu ir susitiksime visai netrukus prasidėsiančiuose MKL (Moksleivių krepšinio lyga) mačuose!