Susipažinkite – treniruočių užkulisiuose plušantis atletinio rengimo treneris R. Malinovskij!
Šiais metais KA „Snaiperis” trenerių kolektyvą papildė naujas veidas – atletinio rengimo treneris Robertas Malinovskij. Šiuo metu treneris dirba su 2009-2012 metų rinktinėmis ir stengiasi paruošti krepšininkų kūnus dideliam rungtynių kiekiui bei kiek įmanoma labiau sumažinti traumų rizikas. Kviečiame susipažinti su nauju mūsų bendruomenės nariu:
Robertai, visų pirma papasakok, kaip atsidūrei „KA Snaiperis“?
Prieš ateidamas į KA „Snaiperis“ 3 metus dirbau su įvairaus amžiaus tinklininkais/ėmis, tačiau visada žavėjausi krepšiniu, todėl palikęs tinklinio sferą iš karto žinojau, kad toliau noriu dirbti su krepšininkais. Ieškojau galimybės dirbti vienoje iš krepšinio mokyklų ir iškart pastebėjau, kad KA „Snaiperis” nuolatinio atletinio rengimo trenerio neturi, o šiuolaikiniame sporte geras fizinis pasirengimas yra labai svarbus, todėl susisiekiau su „Snaiperio“ administracija ir pasisiūliau padirbėti su akademijos jaunimu. Pavyko greitai rasti bendrą kalbą, tad nieko nelaukdami kibome į darbus ir pradėjome treniruotes su jaunaisiais krepšininkais.
Koks jūsų paties santykis su krepšiniu?
Aš pats niekada nebuvau krepšininkas. Nuo mažens sportavau dziudo sportą. Nors mėgau įvairias sporto šakas ir fizines veiklas, vaikystėje buvau vienas iš nedaugelio vaikų, kurie nemėgo žaisti krepšinio. Su laiku mano požiūris į šią sporto šaką keitėsi, o atvykus studijuoti į Kauną pamačiau krepšinį kitomis akimis ir pilnai atsiverčiau į antrą Lietuvos religiją.
Kiek kartų per savaitę sportuojate su mūsų rinktinėmis ir kokie pagrindiniai treniruočių tikslai?
Šio metu sportuojame po vieną kartą per savaitę su keturiomis KA Snaiperis rinktinėmis (U13, U14, U15 ir U16). Varžybinėje sezono atkarpoje pagrindinis uždavinys yra sumažinti nekontaktinių traumų tikimybę, palaikyti optimalią fizinę kondiciją ir kiek leidžia sąlygos lavinti pagrindinius judamuosius gebėjimus reikalingus krepšinio aikštelėje.
Kokius aspektus labiausiai stengiantės stiprinti treniruočių metu?
Fizinio parengimo treniruotės daugumai jaunųjų krepšininkų vis dar nauja sritis, todėl šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame paprastiems tikslams: tinkamos pratimų ir judesių technikos mokymuisi, mobilumo/lankstumo, stabilumo, koordinacijos ir bazinių jėgos bei galingumo savybių lavinimui.
Kur matote didžiausias spragas vaikų atletiniame pasiruošime?
Dažniausiai pasitaikančios jaunųjų sportininkų problemos yra susijusios su šiuolaikiniu sėsliu gyvenimo būdu ir sporto šakos specifika. Jeigu įvardinant konkrečiai – įvairios laikysenos problemos, susilpnėję gilieji liemens raumenys, sumažėjęs lankstumas/mobilumas, padidėjęs atskirų raumenų arba galūnių jėgos disbalansas. Kadangi krepšinio treniruočių metu šias problemas išspręsti yra labai sunku, nes pagrindinis dėmesys skiriamas krepšinio technikos elementams – tam yra fizinio parengimo treniruotės, per kurias ir stengiamės stiprinti bei gerinti visus šiuos aspektus.