Tropiniai karščiai nesustabdė vaikų noro tobulinti savo įgūdžius!

2021-08-03

Geriausios vaikų atostogos arba puikios naujienos tėveliams – Krepšinio Akademijoje „Snaiperis“ startavo nauja ir įdomi, daug dalyvių dėmesio sulaukusi, trenerio Edgaro Bartuševičiaus vadovaujama, individualių įgūdžių tobulinimo stovykla  „IMPROVE YOUR SKILLS“.

Vis labiau įsibėgėjant vasarai ir lauke temperatūros stulpeliams negailestingai siekiant trisdešimt keturis laipsnius, Akademijos auklėtiniai  su didžiuliu susidomėjmu rinkosi krepšinio salėje, kurioje ne tik liejo prakaitą treniruotėse, bet ir naudingai bei smagiai leido laiką. „Smagu matyti tiek daug vaikų pasiilgusių krepšinio, sporto ir aktyvių žaidimų stovyklų. Džiaugiamės, kad tėveliai supranta, jog ypatingai po šių metų „karantininio“ sezono, vaikams svarbu daugiau judėti, tobulinti įgūdžius, žaisti, bendrauti, tobulėti, o galbūt naujai atrasti krepšinį“, – sakė Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ direktorius ir treneris Kęstutis Matulaitis.

Stovyklų metu organizuotos veiklos sulaukė didžiulio susidomėjimo ir, nepaisant oro temperatūros iššūkių, krepšinio salėse netrūko puikios atmosferos, maksimalių pastangų bei noro  tobulėti siekiant savo svajonių. Dvi savaites jaunaisiais Akademijos krepšininkais rūpinosi naujojo projekto „IMPROVE YOUR SKILLS“ šiuolaikiški, jaunųjų krepšininkų norus bei psichologiją išmanantys treneriai Edgaras Bartuševičius (2007 m., 2009 m. gimimo grupės), Andrius Ulčickas (2010 m. gimimo grupė) bei Tomas Bietkis  (2011 m. gimimo grupė), kurie garantavo saugią ir nepamirštamą stovyklą, naujų ir gerų draugų apsuptyje. Šiose įgūdžių treniruotėse vaikai su trenerių pagalba gerino savo esamus bei naujus įgūdžius, kuriuos vėliau pritaikydavo ir žaisdami krepšinį.  

Pasibaigus „IMPROVE YOUR SKILLS“ stovyklai, kvietėme grupių trenerius pasidalinti savo nuomone ir patirtimi, kiek ir kodėl svarbu krepšinyje individualių įgūdžių lavinimas?

Treneris Andrius Ulčickas akcentavo, – „Šiuolaikiniame krepšinyje, kuomet žaidimas vis greitėja, dauguma dalykų atsiremia į individualų žaidėjų techninį ir atletinį parengtumą, todėl lavinti šias individualias žaidėjų savybes yra labai svarbu ne tik vasarą, bet ir reguliaraus sezono metu“. Trenerio Tomo Bietkio nuomone, – „Individualių įgūdžių stovykla labai svarbu formuojant pagrindus vaikams, labai naudinga dirbti mažose grupėse, tuomet ypač didelis dėmesys gali būti skiriamas kiekvienam krepšininkui“. Treneris Edgaras Bartuševičius antrino kolegoms, – „Šiandien krepšinio aikštelėje, kai viskas daugiau paremta žaidimu 1 prieš 1, tai individualių įgūdžių lavinimas yra be galo svarbu. Žaidėjas, turėdamas gerus kamuolio bei kūno valdymo įgūdžius, pats aikštelėje su kamuoliu jausis daug drąsiau bei užtikrinčiau. Nebijos imtis iniciatyvos žaisdamas 1 prieš 1, gebės panaudoti prieš savo oponentą jau išlavintus judesius ir taip susikurti sau geresnes sąlygas atakuoti krepšį. Žinoma, tai padės ir žaidžiant komandiniame krepšinyje, kadangi savo turimais įgūdžiais bei judesiais galės komandos draugams sukurti geresnes progas atakuoti krepšį laisviems“.

Kokie įspūdžiai apie krepšininkų individualų pasirengimą praėjus stovyklai ir kokios idėjos gimė kitam individualių įgūdžių stovyklos sezonui?

Treneris Andrius (2010 m. gimimo grupė):

– Krepšininkai dirbo puikiai, dvi savaites tobulino savo įgūdžius ir ruošėsi ateinančio sezono kovoms. Labai smagu matyti patobulėjusius žaidėjus, kurie vasaros metu lieja prakaitą ir nori būti geresniais. Dabar svarbu, kad likusią vasarą jaunieji sportininkai išliktų aktyvūs ir sugrįžtų pasiilgę krepšinio dar labiau. O kitam stovyklų sezonui pagrindinė idėja išlieka ta pati – šios stovyklos laiką išnaudoti tobulinant žaidėjų silpnąsias vietas, neužmirštant atletinio pasirengimo, kadangi jauniesiems sportininkams tai yra be galo svarbu.

Tomas (2011 m. gimimo grupė):

– Lyginant pirmą ir paskutinę stovyklos dienas, džiugu, kad vaikai daug išmoko ir įgūdžiais dėjo labai didelius žingsnius į priekį.

Edgaras (2007, 2009 m. gimimo grupės):

– Buvo be galo smagu matyti, kaip motyvuoti vaikai labai sparčiai tobulėja tokiose treniruotėse, viską daro su maksimaliu atsidavimu ir treniruotės pabaigoje visa tai, ką mokėsi, bando perkelti į žaidimą 1 prieš 1. Be abejo, ne visiems žaidėjams viskas vienodai gerai pavyksta, kai kurie vaikai tiesiog labai imlūs naujiems judesiams bei kombinuotiems pratimams. Tai ko gero labai lemia ir pačio vaiko didelė motyvacija, noras, užsispyrimas išmokti naują sudėtingą judesį iki automatizmo. Ateičiai idėjų turime gana nemažai, ne tik kitam sezonui, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje. Planuojame tokias stovyklas vykdyti dažniau bei kituose miestuose. O kaip bus, pamatysime.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad pavyko surengti saugią ir tikrai įsimintiną stovyklą sportuojantiems vaikams. Visi, kurie šiemet nespėjote sudalyvauti  vasaros nuotykiuose su krepšiniu, neliūdėkite – kviečiame 18-ąjį Krepšinio Akademijos „Snaiperis“ sezoną pasitikti smagiose krepšinio treniruotėse ir dalyvauti vyksiančiuose čempionatuose, Lietuvos bei užsienio krepšinio turnyruose, renginiuose ir stovyklose!

O visi, kurie spėjo užsiregistruoti, tikimės įpusėjote krauti lagaminus ir jau šį trečiadienį, rugpjūčio 4 dieną, su pirmąja stovyklautojų grupe lekiame į fantastišką krepšinio stovyklą Zarasai Camp 2021! Laukite įspūdžių ir naujienų!